dozorro-cvk

Цікаво, чим їм не підійшли наприклад Шкоди Октавії (які в Україні виробляються)! P.S. Чим далі в нашій країні, тим працювати на державних посадах вигідніше ніж в приватному бізнесі! І по зарплатам і по зручностям і по пенсіям! Так ми далеко підемо… ну мається на увазі бізнес, який за ці всі «банкети» платить!

Джерело: Dozorro

Нещодавно Центральна виборча комісія закупила 16 Toyota Camry топ-комплектації. Вартість однієї автівки — 891 тисяча гривень.

ЦВК вирішила не обґрунтовувати, навіщо їй саме така автівка, і додала до предмету закупівлі формулювання “або еквівалент“. Та чи могли б податися на тендер дистриб’ютори інших автомобілів?

Насправді ні. ЦВК настільки хитро підписала вимоги, що жодна інша модель авто — під них не підпадає. Наприклад, Mazda 6 відпадає через такий важливий критерій, як мінімальна споряджена маса.

Але на цьому ЦВК не зупинилася і ось нещодавно оголосила новий тендер — уже на закупівлю Lexus ES250. “Або еквіваленту“, ага. Очікувана вартість — 1,2 мільйони гривень.

Утім, цей тендер також чітко заточений під конкретну модель авто. Хоч Lexus ES і створювався на базі Toyota Camry, та подати це авто на тендер не вийде — ЦВК вимагає щонайменше 207 кінських сил на 2,5 літровий двигун, а у Кемрі їх… 206!

Тут логічно пригадати, що всього членів ЦВК 17. І якщо для 16 з них купували Toyota Camry, то голові ЦВК усе-таки треба тачка посолідніше.

До слова, інші аналоги Лексуса усе одно пролітають. Наприклад, Mercedes E-класу чи BMW 5 серії, пролітають через задній привід. ЦВК просить саме передній.

Чи потрібно ЦВК купувати машину на кожного члена? ЦВК звісно відповість, що так, адже гроші заплановані в бюджеті, та й чиновник такого рівня обов’язково мусить мати авто.

Чи може вказувати замовник конкретну марку і модель авто у тендері? Може, якщо обгрунтує, чому саме така йому потрібна. Але потрібно вказувати формулювання “або еквівалент” і слідкувати, чи технічні вимоги не обмежують коло потенційних учасників. ЦВК ж навпаки зробила все можливе, аби жоден “еквівалент” не зміг потрапити на тендер.

Нагадаємо, що віднедавна у ЦВК сформований новий склад — попередній Верховна Рада розпустила за поданням президента Володимира Зеленського.

dozorro-cvk2

Коментувати