Досьє

Іван Волошин

Іван Волошин

Іван Волошин. 44 роки. Перший заступник міського голови Ужгорода. Депутат ужгородської міської ради. Освіта вища.

До обрання депутатом в 2010 році, Іван Волошин, будучи головою громадського об’єднання «Антикорупція», спільно з іншими громадськими активістами, жорстко протистояв тогочасному міському голові Ужгорода Сергію Ратушняку. Причина-незгода з тотальною корупцією міської влади: розкрадання бюджетних коштів, хабарництвоз підприємців, дерибан міського майна, землі,  тощо.

В процесі цієї діяльності, до Івана Волошина звернулись представники Віктора Балоги, з пропозицією балотуватись в депутати міської ради, та безпосередньо приймати участь у припиненні корупції та зміни ситуації в місті на краще. Додатково, було прохання підтримати їхнього кандидата на посаду мера Ужгорода, Віктора Погорелова, та стати членом партії «Єдиний Центр».

З огляду на заявлені цілі, Іван Волошин прийняв пропозицію балотуватися як депутат-мажоритарник, з одночасною відмовою стати членом партії «Єдиний Центр».

Іван Волошин показав один з найкращих результатів на виборах серед мажоритарних кандидатів, та впевнено переміг конкурентів.

Практично відразу ж після виборів, довірені особи Віктора Балоги, перекреслюючи всі гасла, з якими депутати йшли на вибори, вибудували в Ужгороді нову корупційну вертикаль у всіх сферах життєдіяльності міста.

26 листопада 2012 року Іван Волошин публічно вийшов з фракції «Єдиний Центр» в Ужгородській міській раді, вказавши у відповідній заяві причиною виходу «небажання бути підлеглим (навіть формально) у керівників-корупціонерів». Разом з Іваном Волошином з фракції «Єдиний Центр» вийшли ще кілька депутатів.

Причиною було те, що член виконачого комітету Володимир Чубірко (кум Віктора Балоги ), а також перший заступник міського голови Віктор Трикур, озвучили Івану Волошину вказівку Івана Балоги забезпечити надходження в партійну касу партії «Єдиний Центр», 100 тисяч доларів США хабаря від переможця конкурсу з продажу пам’ятника архітектури місцевого значення «комплекс КОРОНА» (Іван Волошин входив в конкурсну комісію з продажу об’єкту).

У відповідь на антикорупційну діяльність Івана Волошина проти клану Балог у питанні приватизації будівлі готелю «Корона», Прокурор Закарпатської області Анатолій Петруня, по вказівці голови обласної ради Івана Балоги, сфабрикував руками співробітників УСБУ відносно Івана Волошина протокол про корупцію, та кілька кримінальних справ. Всі ці дії супроводжувались обшуками, спробами морального тиску та системними викоиками на допити.

Сфабрикований протокол був скасований, апеляційним судом, а суддя Ужгородського міськрайонного суду Павло Микуляк, визнаний винним у винесенні незаконного рішення. З держави, в особі ужгородського міськрайонного суду, було стягнуто в судовому порядку  в інтересах Івана Волошина моральну шкоду. У червні 2013 року, після перевірки Генеральної прокуратури України, прокурора Закарпатської оласті Анатолія Петруню, було звільнено з посади прокурора Закарпатської області. Проти заступника прокурора міста Ужгород М. Маренич, було порушено кримінальну справу за фабрикування процесуальних документів, та зловживання владою.

Перемога Євромайдану та повалення режиму Януковича, призвели до низки змін у керівництві Ужгорода, в результаті яких, 20 листопада 2014 року, Іван Волошин був обраний Першим заступником міського голови.

Через місяць, Віктор Балога, через суд, повертає на посаду мера, свого ставленика регіонала Віктора Погорелова, якого депутатський корпус відправив у відставку.

9 квітня 2015 року силами мера-регіонала Віктора Погорелова, та  депутатів-регіоналів, та пробалогівських «громадських діячів», була зроблена спроба імітувати громадський протест, проти «корупціонера» Волошина, який «переслідує» бізнес, та спроба його відставки з посади першого заступника міського голови Ужгорода. Відповідний проект рішення не набрав необхідної кількості голосів навіть для внесення у порядок денний.

Іван Волошин назвав спробу своєї відставки реакцією Погорелова, на ініційовані ним та підтримані виконкомом процеси приведення в законне та цивілізоване русло сфер вуличної торгівлі, ЖКГ, зовнішньої реклами та розміщення МАФів.  Також Погорелову та Балозі не сподобалась принципова позиція першого заступника міського голови, щодо бажання Балоги встановити монопольне становище в сфері ЖКХ в місті Ужгород з боку клану Балог.

11 липня 2015 року (через 2 дні після стрілянини в Мукачеві ) Іван Волошин дав коментар щодо її причин виданню «Главком»: «Що стосується ситуації в Мукачевому – Балога просто накрутив молодих хлопців, яких я прекрасно знаю. Той же комбат Роман Стойко неодноразово мені говорив, що Балога їм допомагає. Їх руками Балога хотів залякати свого політичного опонента в регіоні, але ситуація вийшла з-під контролю. Звичайно, Балога не визнає, що це його «тема»».

За протидію корупційним діям представників клану народного депутата Віктора Балоги  та колишнього мера Ужгорода Сергія Ратушняка, вже не один рік, проти Івана Волошина системно ведеться  інформаційна робота по дискредитації, «засобами масової інформації» які належать до їхніх “медійних імперій”.

Після Майдану (по сьогоднішній день ),  Іван Волошин разом з друзями, колегами та однодумцями, систематично надає матеріальну та фінансову допомогу  бійцям які приймають участь у АТО (батальону Національної Гвардії розташованого в Ужгороді, та  розвідувальної роти з Мукачева) спорядження за стандартами НАТО (форму, бронежилети, каски, розгрузки, спальні мішки, тактичні окуляри тощо).

За цю діяльність Іван Волошин був внесений до бази сепаратистського сайту ДНР-ЛНР «Трибунал возмездие настанет», як учасник/посібник антитерористичної операції на Сході України.

Іван Волошин ініціював та реалізував та профінансував мистецький проект “художник Рошкович”, в рамках якого зробив подарунок містам Ужгород та Будапешт – скульптури відомого європейського художника закарпатського походження Ігнатія Рошковича. На набережній Ужгорода скульптура була встановлена у 2012 році. В столиці Угорщині скульптура видатного художника була урочисто встановлена у липні 2014 року. Для цього влада Будапешта надала одне із самих видовищних місць набережної Дунаю поряд з урядовими будівлями. На честь встановлення скульптури у приміщенні мерії Будапешта відбувся урочистий захід, під час якого Іван Волошин передав представникам міської влади всі права на скульптуру.

Іван Волошин фінансово підтримує молодих закарпатських художників та спортсменів (допомагав з влаштуванням спортивних залів, вже не один рік фінансує безоплатні заняття для дітей з Шидокан-карате)

В Ужгороді вже 10 років функціонує бювет з лікувальною мінеральною водою (єдиний в місті), який облаштований за кошти Івана Волошина.