Фасад на Петефі

Київська фірма без відповідної документації та дозволів розпочала реставрацію фасаду верхніх поверхів однієї з історичних будівель на площі Шандора Петефі. Все це відбувається за тіньовими схемами під прикриттям міського голови в обхід розробленої Програми відновлення історичного центру Ужгорода, яку зініціював заступник міського голови Іван Волошин. Про деталі темної історії, розробку Програми відновлення та її бойкотування мером Погореловим Іван Волошин розповів на своїй сторінці у Фейсбуку:

«ДУРАКИ И ФАСАДЫ

Іван Волошин: Ужгород має стати європейським містом

Іван Волошин: Ужгород має стати європейським містом

Кілька місяців тому я ініціював програму відновлення історичного центру Ужгорода (фасади, стріхи, вікна, мережі). Для мене, як і для багатьох ужгородців (а також туристів, які це неодноразово відзначали), очевидно, що той стан історичних будівель, у якому вони перебувають сьогодні, не відповідає уявленню про європейське місто, більше того – абсолютно протилежне красивим словам, які пишуть у рекламних буклетах. Спільно з колегами депутатами прийняли програму (2015-2016 рр.) та виділили близько 30 млн гривень на проведення вищезазначених робіт. Я запросив практично всіх ужгородських архітекторів (про яких чув), долучитися до цього процесу.

Щотижня ми зустрічалися, узгоджували підходи і наступні дії. Далі силами кількох архітекторів ми зробили величезний об’єм робіт із фотофіксації й обмірів усього центру міста, а також почали роботи над концепцією! Особливу увагу архітекторів я звертав на важливості перепроектування перших поверхів (магазинів, банків кафе) в межах конкретних будинків в одному стилі. В подальшому планувалось долучити власників до відновлення фасадів своїх закладів, які знаходяться в жахливому естетичному стані. Логіка наступна – місто розробило проект, техзавдання, стиль перших поверхів, а власник фінансує ремонт свого об’єкту. Другий і третій поверх фінансується з міського бюджету.

Через якийсь час мер міста В. Погорелов змінив мої функціональні обов’язки (після невдалої спроби змістити мене з посади першого заступника). Архітектуру, міське господарство та відділ капітального будівництва було передано іншим колегам (3-ом різним заступникам). Вчора, проходячи по площі Петефі, я побачив, що на одному з будинків, який входить в програму відновлення, повним ходом ідуть роботи (встановлені риштування, збивається штукатурка і т. д.). Я зв’язався з в. о. головного архітектора міста та попросив зайти з проектною та технічною документацією (творча, професійна та чиновницька цікавість). Через деякий час чиновник прийшов до мене з керівником київської фірми-підрядника, якій віддали підряд з реставрації історичного центру Ужгороду (віддали, до речі, без жодної об’яви та конкурсу).

Пані Юлія виявилася дуже приємною жіночкою, сказала, що вони все зроблять “красіво”, і надала мені паспорт фасаду, погоджений архітектурою. Як можна побачити на цьому “шедеврі” (зробленому, аби було), перші поверхи історичних будинків Ужгорода київські “реставратори” подали досить нестандартно (а якщо чесно, це повна “туфта”). В. о. головного архітектора міста, який поставив печатку і підпис на цьому, почув від мене багато цікавого в свій адрес (написати тут не можу ☺).

Також я задав кілька додаткових питань: 1. Чи є розроблений проект реставрації відновлення, чи пройдена експертиза? Відповідь – ще НІ, працюємо! 2. Чи зроблена проектно-кошторисна документація? відповідь – ще НІ. 3. Чи є дозвіл на влаштування будівельного майданчика? відповідь – НІ! 4. Чи є декларація на початок підготовчих робіт? Відповідь – НІ. Чому не запроектовано перші поверхи? Відповідь – “а кто будет платить за ремонт”. 5. Чому тоді ви приступили до робіт? Відповідь: “чтоб не терять время”. Останнє питання: хто ви по освіті? Відповідь – “я инженер газовых магистралей, но у меня есть мальчик который проектирует”… ЗАНАВЕС!

P. S. Я попросив пані Юлю зупинити будь-які роботи з будинками Ужгорода, поки не буде зроблено все, як треба, або я завтра ж звернуся в прокуратуру з цього приводу! Ця ситуація є прикладом того, як можна важливе рішення, над яким працювало багато людей, та гарну ідею, необхідну місту, “похерити” в бажанні передвиборчого піару та прагнення певних осіб заробити! Загадка: Звідки взялася київська фірма?.. І ще одне. Завтра піду поспілкуюся на цю тему з Віктором Погореловим (не спілкувався 1.5 місяці). Як вам Natalie Shtal та Volodymyr Pavlyshyn?»

Коментувати