Вулична торгівля

Перший заступник міського голови Ужгорода Іван Волошин жорстко подискутував з міським головою Віктором Погореловим щодо  пересувної, тимчасової торгівлі. Їх бачення кардинально різняться. Мер – за розміщення таких точок по всьому місту на постійній основі, Іван Волошин – категорично проти такого рішення.

 Власну позицію та її аргументацію він висловив на своїй сторінці у ФБ:

Сьогодні мав досить жорстку дискусію з міським головою В.Погореловим стосовно завтрашнього проекту рішення про скасування дозволів на пересувну (тимчасову) торгівлю. Наші бачення кардинально різняться. Моя позиція:

1. Пересувна торгівля, яка розміщена на кожному кроці у всіх районах, перетворила місто у суцільний базар (тротуари, зелені зони, площі, переходи).

2. Жодної копійки в міський бюджет від цього не надходить (в 90% випадках немає документів на право користування землею, а ті “криві”, які є незаконні, які видавались за 100$ в минулі роки).

3. Тотальне ігнорування норм встановлених санепідемстанцією (у випадку з торгівлею продуктами харчування).

4. Втрата містом естетичної та туристичної привабливості.

5. Пересувна (тимчасова ) торгівля по логіці не може проводитись на постійній основі, на це вона Тимчасова і Пересувна ( а у нас це дозволено використовуючи підміну понять ).

6. Пересувна (тимчасова) торгівля, має проводитися лише в період міських святкувань, ярмарок і тд, в Боздошському парку та в рамках територій ринків і базарів (де неможливо будувати), з цивілізованим виглядом самих пересувних форм (а не так, як на фото). Все інше – це має бути нормальна підприємницька діяльність для всіх, в рівних умовах, користуючись однаковими правилами, законами і нормами.

7. Наявність можливості торгувати “на колінах”, (“подякувавши” чиновникам з міськради) не стимулює до розвитку бізнесу цих підприємців, та демотивує інших, які працюють на загальних засадах.

8. Жодні аргументи стосовно того, що влада переслідує малий бізнес (які вже кілька місяців генерують крикуни -активісти), не витримують критики, тому це не може бути перешкодою у прийнятті вольового рішення.

9. Чому наші депутати, чиновники, бізнесмени так полюбляють їздити за кордон (Відень, Будапешт, Прага), милуючись чистотою і порядком, а вдома роблять що хочуть, чи дійсно їм наплювати на своє місто?

Позиція міського голови:

1.”Надо разработать схему размещения этих точек по городу, ведь они всегда были, есть и будут, и за границей такое тоже есть”.

2. После выборов делайте что хотите.

3. Снимайте эти проекты решений.

P.S. Ужгородці, треба “помощь зала”: яке рішення влада Ужгорода має прийняти?

Вулична торгівля

Вулична торгівля

 

Вулична торгівля

Вулична торгівля

Вулична торгівля

Вулична торгівля

Вулична торгівля

Вулична торгівля

Коментувати