Ракошинці блокують дорогу

В селі Ракошині на Мукачівщині триває чергове перекриття дороги. Сьогодні – з приводу тарифного майдану.

Рік тому (27–28 липня) у Ракошині трасу вже перекривали. Того разу – в момент найбільшої проблеми для країни – війни – людей зібрали на мітинг проти мобілізації. Перекриття супроводжувалося блокуванням об’їзних доріг в навколишніх селах і виступами гіперемоційних жителів. Ці події активно висвітлювали всі без винятку місцеві ЗМІ та інтернет-ресурси, які належать до медіа-групи Віктора Балоги. Варто зауважити, що в районах, де число загиблих в АТО на сході справді вражало (Ужгород, Великоберезнянщина, Перечинщина), мітингувальники взагалі не збиралися.

Сюжет у новинах телеканалу «М-студіо» (входить до медіа-групи Балоги)

Одними з перших, хто почав висвітлювати ці події, стали журналісти «Russia today». Зокрема, журналістка телеканалу Ганна Єпримян подавала матеріал винятково у вигідному для Росії контексті: у своїх сюжетах вона акцентувала увагу на агресивно налаштованих жінках, які проклинали президента і владу та виступали категорично проти мобілізації. Також робилися заяви стосовно біженців, яких називали головною проблемою краю. Дуже синхронно Віктор Балога підтримав цю хвилю і зробив заяву до Президента, у якій просив залучати до війни саме біженців з Донеччини та Луганщини, а не закарпатців.

Пост Віктора Баллоги

Пост Віктора Балоги у Фейсбуку

Цей народний депутат і раніше неодноразово грався у роздмухування сепаратистських настроїв на Закарпатті, тим самим створюючи для центральної влади Києва видимість серйозних проблем у регіоні з наступними натяками, що лише він ці проблеми може вирішити.

Свого часу навіть прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що Віктор Балога підтримує сепаратистський та русинський рух на Закарпатті у власних інтересах і співпрацює у цьому питанні з Москвою.

Інші політики також заявляли про бажання колишнього секретаря президента Віктора Ющенко отримати повну монополію на владу в краї, у тому числі сьогоднішній губернатор Геннадій Москаль і Антон Геращенко тощо.

Сепаратистський борд «Єдиного центру» на Закарпатті

Сепаратистський борд «Єдиного центру» на Закарпатті

Вчорашні події з влаштуванням так званого тарифного майдану були організовані не випадково, це було зроблено після мукачівських подій, до яких обґрунтовано прив’язують Віктора Балогу. За інформацією з достовірних джерел, після брутальних бандитських розбором з розподілу контрабандних потоків, які влаштував нардеп руками «Правого Сектору», двері у головні кабінети держави Балозі закрили. З ним не хочуть мати справи ні в Адміністрації Президента, ні в Кабінеті Міністрів, ні в Верховній Раді.

Сепаратистська листівка «Єдиного центру» на Закарпатті

Сепаратистська листівка «Єдиного центру» на Закарпатті

Не бажаючи миритись з втратою монополії на владу на Закарпатті, лідер клану пішов «ва-банк» та обрав тактику на знищення державної системи порядку в регіоні. На минулому тижні по всій області були розміщені білборди з висловами проти центральної влади України.

Одночасно з появою візуальної агітації, населення краю почало отримувати листівки від партії «Єдиний Центр», в яких закликає до сепаратизму.

Що стосується мітингів, то вони влаштовуються в селі, голова якого – колишній прикордонник, а сьогодні – депутат сільської ради, який обирався від партії «Єдиний Центр» в 2010 році, Василь Коштура. Як і рік тому, за вказівкою свого патрона цей чиновник зібрав кілька десятків чоловік, які перекрили міжнародну трасу, роблячи «нову картинку» для певних засобів масової інформації. Також село Ракошино є однією з піар-площадок Віктора Балоги та його команди. До прикладу, нещодавно він навідався з подарунками до двох малозабезпечених родин, та пообіцяв їх підтримувати. Це говорить про тісну співпрацю голови села Василя Коштури з лідером «ЄЦ».

Вочевидь, влада села Ракошина в особі Василя Коштури не розуміє, чим саме для неї може скінчитися сприяння у організації мітингів та “майданів”. Адже події останніх тижнів дали центральній владі України побачити повну картину по Закарпаттю, аби швидко і ефективно їй протидіяти.

P. S. Керівництву країни у особі Президента та голови Верховної Ради для запобігання розростання проблем, які намагаються влаштувати Балоги, варто звернути увагу на цього депутата.

Коментувати