Брудні політтехнології напередодні виборів: знову на ті ж граблі?

Підготовка до виборів в Україні та Закарпатті зокрема завжди була складним і бурхливим процесом із широким використанням “брудних” політтехнологій. Нинішні позачергові вибори, вочевидь, не будуть виключенням, але із невеличкою “специфікою”. 

Одним з ресурсів, які вже стали “трендовими” в цьому “сезоні”, окрім “приватних” ЗМІ, якими “обзавівся” майже кожний політик та крупний бізнесмен, є соцмережі, куди вдало інтегрувалися “нинішні та колишні”, впливаючи на “потенційний електорат” зі своїх сторінок та сторінок так званих фейкових акаунтів або ботів. Факти таких маніпуляцій помічають кожного дня. Не забувають і про “старий, добрий”, перевірений підкуп, 100%-ну вірогідність якого констатують “утаємничені” представники “політичної верхівки” краю.

І нарешті, можна вже зараз сказати, що на нинішніх позачергових виборах у ВР будуть задіяні “технічні кандидати”, мета яких “відтягнути” голоси від конкурентів.

Всі ці методи починають використовуватися для “реанімації” маргінальних “діячів”, яких історія готова остаточно викинути їх на смітник, і які вдаються до перевірених спроб “завоювати” “прохідний бал”.

Так, позафракційний депутат Ужгородської міськради і бізнесмен Іван Волошин розмістив на своїй сторінці допис, у якому коментує початок “боротьби” за місце у Верховній Раді Сергія Ратушняка та Василя Ковача:

“Зараз у вишиванках, з патріотичними гаслами повилазить різний політичний “хлам” по всій країні. Ось у нас вже почалося – “патріот” Рата (який був чи не у всіх фракціях у ВР в тому числі і у ПР), почав боротьбу за місце під сонцем (а ви подумали за народ?), проти іншого такого ж “патріота” В.Ковача.

За достовірною інформацією, в боротьбі проти підкупу від Ковача, Ратушняк обрав технологію запуску технічних двійників з прізвищем Ковач, які мають дезорганізувати виборців в день голосування!

Для цього вже підібрано 4 особи, яким за реєстрацію кандидатами обіцяно суму в 5000$ кожному! З точки зору політичного маркетингу та політтехнологій (чорного PR), хід хоч і стандартний, але дієвий! Але я не про це.

Мене більше цікавить, чи нормально це (на думку спільноти), що проти підкупу виборців з боку одного кандидата, інший бореться аферизмом та брехнею, розказуючи про патріотизм, порядність і чесність, при тому що “політична історія” цього діяча не викликає довіри!”

Публікація Сергія Ратушняка

Публікація Сергія Ратушняка

Публікація Сергія Ратушняка

Публікація Сергія Ратушняка

Який вихід пропонується українцям у ситуації широкого використання “чорних” політ-технологій, маніпуляції фактами, галасу навколо “модних” тем партіотизму, революції та піару на допомозі військовим? Варто просто згадати всі “здобутки” нинішніх “кандидатів” у минулому, результати їхньої діяльності на посадах, оцінити послідовність у відстоюванні позиції та чітко зрозуміти, виходячи з цього, їх пріорітети в майбутньому.

За інформацією інтернет-видання “Вся закарпатська правда”

Коментувати