Іван Волошин

Одним з основних питань сьогоднішнього засідання сесії Ужгородської міської ради, які були винесені на обговорення депутатами Іваном Волошиним, Аанатолієм Ковальським та Андрієм Погорєловим, а також громадським діячем Віктором Бирковичем, було питання про легітимність чинного складу міськради.

Це питання не входило до порядку денного – було винесено на обговорення “з голосу”, проте, з огляду на його важливість, викликало бурхливу реакцію як з боку  депутатів вчорашньої “опозиції”, так і з боку громадськості.

Колишній депутат обласної ради Віктор Биркович зазначив, що з поверненням до Конституції 2004 року ради втратили свою легітимність, тож повинні саморозпуститись.

Депутати міської ради Анатолій Ковальський та Іван Волошин висловили готовність “покласти мандати на стіл” разом з усіма і закликали свої колег – народних обранців до саморозпуску.

Іван Волошин

Іван Волошин

Іван Волошин додав, що у заявах кожен повинен зазначити, що у подальшому не буде висуватися на вибори, не входитиме у склад виконкому міської ради, не працюватиме на посадах у мерії або в комунальних підприємствах.

З такою позицією погодився і депутат Андрій Погорєлов, який заявив, що за ситуацію в місті несуть відповідальність всі депутати, незалежно від партійної приналежності.

Також він нагадав, що нинішній в.о. міського голови Віктор Щадей – креатура “Єдиного Центру”, лідери і представники якого в депутатському корпусі вдавалися до тиску та погроз, аби захопити місця в органах місцевого самоврядування після революції.

Проте депутатська “опозиція” (УДАР, Батьківщина, Фронт Змін, Єдиний Центр), яка на словах весь цей час підтримувала ідеї Майдану, зокрема часто й гучно закликала до люстрації та критикувала дії свої колег, сьогодні в особі депутата Ростислава Буланова “чомусь”  виступила проти саморозпуску міської ради.

Було видно, що “опозиціонери” не очікували такої пропозиції, тому, намагаючись зберегти свої місця, висунули у якості основного аргументу  непереконливе твердження, начебто місто залишиться без управління.

Чому саме це спало на думку Буланову – невідомо, адже міська рада могла б працювати у старому складі аж до нових виборів, якби такі були призначені.

Серед громадських діячів та активістів, які перебували в цей час у сесійній залі та спілкувались між собою та з журналістами, росло незадоволення очевидною юридичною беграмотністю формулювань та доводів Ростислава Буланова, “провідного спеціаліста розмовного жанру” (тамада, КВНщик).

Таким чином конструктивну пропозицію щодо саморозпуску міської ради, яка повністю відповідала надіям та цілям Майдану, наші ужгородські “представники опозиції” врешті-решт успішно “заговорили” – питання було зняте з обговорення.

Тож питання, до кого стоять в опозиції окремі депутати Ужгородської міськради, залишається відкритим, повідомляє інтернет-видання “Вся закарпатська правда”.

6

Ужгородці в сесійній залі

2

Андрій Погорелов

1

4

Депутати Ужгородської міської ради

Коментувати